Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова завършиха

...

Сабльорките ни завършиха на четвърто място на Световната купа по фехтовка в Перу

Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова приключиха на четвърто място в шампионата на сабя дами, който се организира в Лима (Перу) и беше годен за Световната купа. В конкуренцията на 19 тима от 4 континента българките демонстрираха отлична игра и малко не им доближи, с цел да влязат в дуел за първото място.

В първата среща от шампионата Илиева, Храмова, Атанасова и Нейкова победиха Япония с 45:40. В дуела за място на полуфиналите сабльорките ни победиха Мексико с безапелационното 45:33, като поведоха през цялото време и не изпуснаха задатъка си. В срещата за място във финала българките се изправиха против Италия и последва оспорвана игра, изпълнена с обрати.

Преди последната промяна италианките водеха с 40:33 и макар че в Йоана Илиева записа 9 туша, италианките взеха успеха с 45:42. В срещата за бронзовите медали фехтовачките ни отстъпиха пред Унгария с 42:45 и приключиха конкуренцията на 4 място.