Японската компютърна кукла Момо накарала 11-годишно момченце да скочи от

...
Японската компютърна кукла Момо накарала 11-годишно момченце да скочи от
Коментари Харесай

Фалшива новина във фейсбук: Момо накара момче да скочи от петия етаж в Стара Загора

Японската компютърна кукла Момо предиздвикала 11-годишно момченце да скочи от петия етаж на жилищен блок в Стара Загора. Тази " вест " се популяризира с гневна скорост из фейсбук - най-вече я споделят и разискват във конгрес на майки в града под липите, откъдето тя се шерва и от майки от други градове. Проверка на кореспондента на " 24 часа " в Стара Загора Ваньо Стоилов сподели, че става въпрос за подправена вест.

Нито в полицията са чували сходно нещо, нито в болничното заведение " Тракия " в града, където се твърдеше, че е признато момчето, има подобен случай. Паднало от високо дете не е постъпвало там, сподели инспекцията ни.

Слухът обаче се разнесе доста бързо из фейсбук групите и членове от тях започнаха да описват истории. Според една от тях пациентка с бъбречна рецесия в болница " Свети Иван Рилски " (Сега тя се споделя " Тракия " - б.р.) е била очевидец на приемането на детето. В един диалог тя била чула, че приятелче на потърпевшото момче е споделило, че е скочило поради Момо. Говорило се, че детето е признато на 28 февруари в отделението по травматология. Друг очевидец на историята пък бил мъж от блока, в който е станал индидентът. Типичното за историята е, че всеки консуматор във фейсбук я е чул от непосредствен, който пък я е чул от собствен непосредствен, който пък бил чул от очевидец. В обществената мрежа обаче не се изрича нито един директен очевидец.

Тия дни и майки, и децата им са уплашени от такива лъжливи известия. Някои към този момент изрично стопираха достъпа на децата си до Ютуб, в чието наличие е " изплувала " Момо.

Както писахме по-рано из фейсбук се популяризира историята за облик, наименуван Момо, който се появява на екрана на мобилните телефони и таблетите и кара дребните деца да одобряват разнообразни провокации със страшни последици и даже самоубийства. Полиция и учебни заведения във Англия и Съединени американски щати към този момент издавали тревожни предизвестия към родителите.

" Гардиън " и Би Би Си обаче описаха горното като подправена вест, базирайки се на центрове за изследване на интернет. /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР