Япония завърши на върха в група F след успех над

...

Япония завърши на върха в група F след успех над Узбекистан

Япония приключи на върха в група F след триумф над Узбекистан
Отборът на Япония победи с 2:1 Узбекистан в последна среща от група F за Купата на Азия. Двубоят стартира равностойно, като изглеждаше, че на почивката резултатът сред двата отбора ще бъде еднакъв. В 40-та минута статуквото на терена бе нарушено, откакто Елдор Шомуродов откри резултата за узбеките.

Радостта им обаче търпя за малко, откакто Йошинори Муто изравни след асистенция на Сей Муроя. През второто полувреме възпитаниците на Хажиме Мориасу стигнаха до триумфа след точната намеса на Цукаса Шиотани. Така Япония приключи на първа позиция пред втория Узбекистан, като двата тима не престават напред към елиминациите на шампионата.

В другия дуел от групата Оман надви с 3:1 над Туркменистан. Ахмед Ал Махажри откри резултата за Оман, само че в края на първата част Алтимурад Анадурдийев въстанови паритета. В края на мача Оман стигна до успеха след попаденията на Мохсин Ал Гасани и Мохамед Ал Мусалами. /БГНЕС
Източник: bgnes.com