XXI световно първенство по футбол започна с изразителна победа на

XXI световно първенство по футбол започна с изразителна победа на ...

Русия откри световното първенство със звучна победа.

XXI световно първенство по футбол започна с изразителна победа на домакина Русия. В мача на откриването на ст. "Лужники" в Москва "сборная" разгроми Саудитска Арабия с 5:0 и оглави класирането в група А. Сред 81 000 зрители по трибуните бяха руският държавен глава Владимир Путин, престолонаследникът на азиатската държава Мохамед ибн Салман ал Сауд и президентът на ФИФА Джани Инфантино, които седяха един до друг в официалната ложа.

Първият гол на Мондиал `18 бе отбелязан още в 12-ата минута. Негов автор стана Юрий Газински, който се разписа с глава след центриране на Александър Головин. В 43-тата мин. влезлият по спешност Денис Черишев удвои аванса на руснаците с технично изпълнение сред трима защитници в наказателното поле. Друга резерва – Артьом Дзюба, направи 3:0 с първото си докосване до топката в 71-вата мин. Крайният резултат бе оформен в добавеното време с много красиви голове на Черишев в 91-вата и Головин от пряк свободен удар в 94-тата мин.

Лошата новина за руския селекционер Станислав Черчесов е контузията на Алан Дзагоев, който в средата на първото полувреме получи разтежение в лявото бедро и бе сменен от Черишев. Все още няма яснота дали плеймейкърът ще може да продължи участието си на световното първенство.

Източник: segabg.com