Вярваме и подкрепяме идеята за повече фондове и добавената стойност

...
Вярваме и подкрепяме идеята за повече фондове и добавената стойност
Коментари Харесай

Павлова: Трябва да балансираме между грантовете и финансовия инженеринг

Вярваме и поддържаме концепцията за повече фондове и добавената стойност от тях, както и че е належащо да има баланс сред безвъзмездното финансиране и финансовите принадлежности. Това сподели министърът за председателството на Съвета на Европейски Съюз Лиляна Павлова, по време на конференцията "Бъдещето на финансите на Европейски Съюз ", която се организира в Брюксел в понеделник.

Като човек с опит считам, че страни като България имат потребност от фондове в комбиниране с финансово инженерство. Защото финансовото инжинерство не е използвано във всички области – да вземем за пример има области и планове, които не генерират доходи – като водния бранш, съобщи министър Павлова. В тези случаи са нужни директни грантове или грантове в границите на 50 %, другите 50 % да са принадлежности на финансов инженеринг.

И различен образец – инфраструктури като българската вътрешна пътна инфраструктура имат потребност от поддръжка, само че Европейският съюз също има потребност от тях – с цел да преминат стоките и услугите от една страна към друга. Затова би трябвало да се намерения за уравновесен метод.

Подкрепяме концепцията, че районите не би трябвало да се разделят на небогати и богати, на Изток и Запад, считаме че Многодишната финансова рамка би трябвало да е рамка за взаимност и поддръжка. Някои региони като нашия имат потребност от поддръжка и взаимност – при казуса с емиграцията да вземем за пример. Трябва да се допълваме, а не да си съперничим в тези области.

Надявям се до реализираме констуктивно решение за Многогодишната финансова рамка преди май 2019, в границите на сегашния мандат на Европейския парламент, с цел да не загубим инерция. Това може да стане по време на Българското председателство, сподели още министър Павлова и акцентира, че България си сътрудничи тясно с Австрия и Румъния, които ще ръководят Съвета на Европейски Съюз след нас.

Страни като България имат потребност от кохезонните фондове, с цел да се изравнят разликите, съобщи по време на форума еврокомисарят по бюджет и човешки рекурси Гюнтер Йотингел.

Надявам се градивната полемика да продължи по време на Естонското председателство, както и по време на амбициозното българско председателство, чакаме оферти за графика, размера и наличието на многогодишната рамка, съобщи в умозаключение комисар Йотингер.

Нашата упоритост е да предложим уравновесен метод. Надявам се да имаме платформа, която да е подготвена през януари следващата година и да я обсъдим форума напролет в София, добави още той.
Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР