Второто издание на Ел Класико за сезона отново завърши в

...

Суперкупата на Испания е за Реал след нова лекция в Ел Класико

Второто издание на " Ел Класико " за сезона още веднъж приключи в интерес на Реал Мадрид, откакто възпитаниците на Зинедин Зидан завоюваха против Барселона удобно с 2:0, приключвайки интригата в мача още през първото полувреме.
Още в 3` Марко Асенсио вкара втори гол красавец на своята сметка за Суперкупата на Испания. С удар от 30 метра той препарира Тер Щеген и даде задатък на своите.
В 39` пък Бензема изигра чудесно обстановка в наказателното поле, излъгвайки Умтити за втория гол в срещата. Барселона имаше едвам 1 удар през първата част и даже губеше във владението на топката.
През второто полувреме Реал Мадрид понижи оборотите двойно и каталунците имаха няколко отлични шанса да създадат мача на " Бернабеу " забавен, само че Роберто, Меси и Суарес пропуснаха.
Така с общ резултат 5:1 Реал Мадрид завоюва Суперкупата на Испания за пръв път от 2012 година.
За пръв път в последните 7 мача домакинът в " Ел Класико " печели срещата, а Барселона не съумя да означи гол против Реал за пръв път от 2011 година.
Лошите вести за " блауграна " не завършиха със загубата. Луис Суарес получи травма половин час преди края на мача, само че Валверде неясно го остави на терена до последната минунта на срещата.