Втората поставена в схемата Онс Жабьор (Тунис) отпада във втория

...

Чехкиня изхвърли номер 2 в Мелбърн

Втората сложена в схемата Онс Жабьор (Тунис) отпада във втория крът на Откритото състезание на Австралия по тенис при дамите.

Жабьор, която доближи до финала в последните два шампионата от Големия шлем, отстъпи пред чехкинята Маркета Вондроушова с 1:6, 7:5, 1:6 в мач, траял час и 43 минути и приключил след среднощ локално време.

В третия кръг в Мелбърн 23-годишната левичарка Вондроушова ще се изправи против 17-годишната си сънародничка Линда Фрухвиртова.

Тунизийката позволи два пробива и завоюва единствено гейм в първия сет. Във втората част Онс Жабьор поведе с 4:1 и 5:3, позволи равнене за 5:5, само че съумя за завоюва със 7:5. Заемащата 86-о място в международната класация някогашна финалистка от " Ролан Гарос " Вондроушова бе безапелационна в третия сет откакто стартира с пет следващи гейма, загуби единствено един и при втория си мачбол стигна до триумфа.

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария), 12-а в схемата на Откритото състезание на Австралия, не позволи изненада и се класира за третия кръг след победи със 7:6(3), 6:3 американката Клеър Лу за час и 51 минути игра. Следващата й противничка е Камила Джорджи от Италия.

Бенчич изостана с 2:5 в първия сет, само че завоюва четири от идващите пет гейма, с цел да стигне до тайбрек.

Швейцарката започва присъединяване си в Мелбърн след успех на шампионата в Аделаида, а в първия кръг в профил българката Виктория Томова.
Източник: lupa.bg