Всичко започва с як взрив - с 60 км/ч устройство

...
Всичко започва с як взрив - с 60 км/ч устройство
Коментари Харесай

Краш тест пред рентгенов апарат! - видео

Всичко стартира с крепък гърмеж - с 60 км/ч устройство с противоударна преграда връхлита оранжевия седан С-класа и го удря право в страничната част. Краш тестванията постоянно са нещо особено, само че в действителност впечатляващото нещо в този тест за непряк удар е в рамка на тавана на залата над автомобила: линеен ускорител служи като източник на рентгенови лъчи.

Заедно с Fraunhofer Institute for High-Speed Dynamics, Ernst Mach Institute (Fraunhofer EMI) във Фрайбург, Mercedes-Benz извърши първата в света следена и записвана с рентген злополука с същинска кола. На борда е имало два манекена от модела SID IIs от лявата страна с лице към удара. Това са тестови мостри с женска анатомия, особено проектирани за проби при непряк удар.

Силно динамичните процеси на вътрешна дисторция могат да бъдат изобразени благодарение на краткотрайна рентгенова технология, както се показва от тази софтуерна проява в EMI изследователското оборудване за произшествия покрай Фрайбург. Невидимите преди деформации и техните точни процеси стават транспарантни, а многочислените изображения с висока разграничителна дарба разрешават акуратен разбор.



„ Краштест с потребление на рентгенови лъчи на Mercedes-Benz слага крайъгълен камък в инструментите за разработка на бъдещето “ - споделя Маркус Шефер, член на борда на Mercedes-Benz Group AG - „ С пряк взор към скрития интериор може да се помогне да се създадат значими изводи за по-нататъшно възстановяване на сигурността на автомобила. По този метод Mercedes-Benz удостоверява ролята си на пионер в региона на сигурността в производството на коли. “

Д-р Малте Кърфис, началник на Центъра за произшествия, Fraunhofer EMI, прибавя: „ Чрез този сполучлив краштест под рентген ние придобиваме скъпи прозрения, с цел да усъвършенстваме в допълнение нашата технология за записване на недостъпна преди този момент информация. “

„ Откриваме какво се случва вътре в транспортно средство и с манекените по време на случай “ - оповестява проф. доктор. Пол Дик, шеф по сигурността на транспортните средства, Mercedes-Benz AG - „ Рентгеновите изображения също ще предложат опция за в допълнение повишение на качеството на модела на цифровите прототипи. В продължение на няколко години отделът за сигурност на транспортните средства на Mercedes-Benz изследва потреблението на рентгенова технология при краш проби дружно с сътрудници от EMI. “

Решаващият фактор за пробива е потреблението на линеен ускорител с 1 kHz технология като източник на радиация. Устройството е доста по-мощно от рентгеновите светкавици, употребявани преди този момент в опити - фотонната сила на линейния ускорител е до девет мегаелектронволта. Това значи, че всички материали, които нормално се употребяват в структурата на транспортни средства, могат да бъдат изследвани. Продължителността на рентгеновия подтик е единствено няколко микросекунди, което разрешава да се записват процесите на дисторция при краш проби без замъгляване от придвижването.
Източник: auto-press.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР