Вратарят на победителите Андрей Василевски направи 29 спасявания в мач

...

Тампа Бей се оказа непреодолим съперник за Детройт за девети пореден път, Бостън се измъкна срещу Шаркс

Вратарят на спечелилите Андрей Василевски направи 29 спасявания в мач номер 100 в НХЛ, който беше и 50-и сполучлив за него. Детройт пък претърпя девета поредна загуба в мачове от Тампа Бей, а отборът е на 5-о място с 9 точки в Атлантическата дивизия. След като Брейдън Пойнт направи 3:1 в 17:04 минута, Франс Нилсен оформи крайното 3:2 с втория си гол в мача 1:49 минути преди крайната сирена.
Final stats. #DETvsTBL pic.twitter.com/vo3iCcUK3V
— Detroit Red Wings (@DetroitRedWings) October 27, 2017

Бостън се наложи с 2:1 над Сан Хосе Шаркс и с 9 точки изпревари Детройт в същата дивизия. Дантън Хейнън вкара и двата гола за домакините, а вратарят им Антон Худобин избави 36 шута. За гостите от Сан хосе прецизен беше Джо Торнтън.
#NHLBruins head coach Bruce Cassidy recaps his team's 2-1 win over San Jose: pic.twitter.com/iK40QzTkA4