Волов (Шумен) завърши наравно 1:1 с гостите от Септември 98

...

Волов едва не катурна Септември 98 у дома

Волов (Шумен) приключи наедно 1:1 с гостите от Септември 98 (Тервел). След равностойно първо полувреме при започване на втората част шуменци по-често бяха в половината на гостите от добруджанския град. В 72-ата минута Симеон Савов откри резултата, откакто употребява недоразумение в наказателното поле гостите.

Радостта на футболистите на Волов търпя единствено пет минути, откакто гостите реализираха бърза контраофанзива и изравниха с гол на Дейвид Филипов. До края на дуела нападателите на двата тима пропуснаха не една и две преференциални положения за гол. Най-фрапиращият пропуск пристигна в 88-ата минута. Той бе дело на централния нападател на шуменци Муса Кавунски. В идната минута гостите от Тервел още веднъж едвам не превзеха вратата на Добромир Дочков. След центриране в наказателното поле на шуменци двама футболисти на Септември 98 се разминаха с топката и оставиха резултата неизменен 1:1.

В идващия 19-и и кръг – 16 март (събота) от 15:00ч. Волов (Шумен) гостува на Ботев (Нови пазар), а Септември 98 (Тервел) приема вкъщи Локомотив (Русе) в спор за шестото място в класирането. Североизточна Трета лига 18 кръг, неделя 10 март  Волов (Шумен) 1:1краен резулат  Септември 98 (Тервел)