Волфсбург се завърна към победите в Бундеслигата, след като надделя

...

Волфсбург се завърна към победите с успех над Щутгарт

Волфсбург се завърна към успехите в Бундеслигата, откакто надви с 1:0 над Щутгарт като посетител в дуел от 25-ия кръг. Омар Мармуш означи единственото попадение през втората част. За отбора на Нико Ковач това бе четвърти следващ мач без проваляне. С триумфа „ вълците “ се изкачиха до седмата позиция във краткотрайното класиране. За Щутгарт, който остава на предпоследно място, това бе трета загуба в последните четири срещи. Двата тима не сътвориха съвсем нищо запаметяващо се през първата част. Единствената добра обстановка бе в 16-ата минута, когато Фабиан Бредлов се намеси добре, с цел да избие прекрасен удар на Якуб Камински към далечния ъгъл. В 56-ата минута гостите поведоха с гол на някогашния състезател на Щутгарт Омар Мармуш. Домакините оставиха доста пространство на египтянина, който потегли от централната зона, напредна и стреля от 25 метра, пращайки топката в левия ъгъл – 0:1. В 65-ата минута гол на Паредес бе анулиран поради засада, само че така и така попадение „ вълците “ взеха трите точки. Домакините владееха повече топката до края, само че по този начин и не съумяха да основат чисти положения. За Волфсбург това бе едвам втори триумф в последните осем мача на тима в шампионата.
Източник: novsport.com