Волейболният тим на Левски София записа едва втора победа в

...

Левски спря Добруджа в Суперлигата

Волейболният отбор на Левски София записа едвам втора победа в Суперлигата на България за мъже. " Сините " прекъснаха серията от 4 следващи победи на Добруджа 07 (Добрич), откакто се постановиха с 3:0 (26:24, 25:20, 25:18) в един от най-интересните мачове от 5-ия кръг на шампионата, игран довечера едвам пред към стотина фенове в зала " Универсиада " в столицата.

Така левскарите се изкачиха на 7-о място във краткотрайното класиране с 2 победи, 3 загуби и 6 точки. Добруджа пък е 3-и с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. В идващия 6-и кръг играчите на Андрей Жеков ще гостуват на Арда (Кърджали), до момента в който добричлии са домакини на носителя на Купата и Суперкупата Хебър (Пазарджик). Срещите са надлежно в събота (16 ноември) от 18,00 часа и в петък (15 ноември) от 18,30 часа.

Началото на първия гейм беше под диктовката на гостите от Добруджа, които обаче не съумяха да запазят преднината си. Атаки на Самуил Вълчинов и Трифон Лапков изведоха Левски напред. " Сините " удържаха темпото, само че след 20:20 играта стана много оспорвана, катодвата тима се догонваха в резултата. Момчетата на Пламен Христов съумяха да се откъснат и да поведат, само че левскарите демонстрираха темперамент и освен се завърнаха в гейма, само че и го завоюваха след ас на Гордън Люцканов с 26:24.

Във втората част " сините " преобладаваха през по-голямата част от времето. След 16:15 Добруджа набра инерция, като съумя освен да изравни, а и да поведе. Ролите се размениха още няколко пъти, само че неточност в офанзива на Димитър Маринков при 20:20 наклони везните в интерес на домакините от Левски. " Сините " заиграха по-окрилено и в последна сметка взеха гейма с 25:20. В третия гейм контрола на Левски бе цялостен, като през цялото време " сините " поведоха, увеличавайки последователно дистанцията. Играчите на Андрей Жеков не оставиха късмет на добричлии и записаха чиста победа след 25:18 и 3:0.

Най-полезен за Левски стана Гордън Люцканов със 17 точки (2 аса, 44% успеваемост в офанзива и 67% положително посрещане) за успеха. Самуил Вълчинов пък добави още 13 точки (1 блок, 1 ас, 73% успеваемост в офанзива и 53% положително посрещане) за триумфа.

За тима на Добруджа Иван Крачев (1 блок, 1 ас и 46% успеваемост в атака) и Димитър Маринков (1 блок, 38% успеваемост в офанзива и 53% положително посрещане) се регистрираха с 13 и 11 точки.

ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (26:24, 25:20, 25:18)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Трифон Лапков 8, Гордън Люцканов 17, Самуил Вълчинов 13, Марк МакГивърн 6, Теодор Богданов 5 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов, Владимир Гърков, Смилен Мляков 1)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев 3, Иван Крачев 13, Димитър Маринков 11, Пламен Шекерджиев 9, Красимир Гайдарски 6, Александър Кордев 6 - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.