Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория

...

Нефтохимик отпадна от Купата на CEV след нова загуба от Зенит СП

Волейболният първенец на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по мощ европейски клубен шампионат за Купата на CEV. Воденият от Николай Желязков отбор отстъпи като посетител на съветския гранд Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в среща-реванш от 1/16-финалите на шампионата, играна довечера пред близо 3300 фенове в зала " Сибир Арена "

По този метод след две загуби с по 0:3 гейма първенците на България завършват с присъединяване си в Европа. Зенит пък се класира напред за 1/8-финалите за Купата на CEV. Там ги чака черногорският Будва, който в профил босненския Какан също след две победи с 3:1 и 3:0 гейма. Мачовете от 1/8-финалите ще бъдат сред 28 януари и 13 февруари следващата година.

Жани Желязков (31% успеваемост в атака), Илия Петков (3 аса и 75% успеваемост в атака) и Георги Петров (1 блок, 47% успеваемост в офанзива и 28% положително посрещане) приключиха с по скромните 9 точки за Нефтохимик.

За отбора на Зенит Иван Яковлев заби 13 точки (3 блока и 77% успеваемост в атака) за успеха.

ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ, РУСИЯ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
ЗЕНИТ: Роман Порошин 2, Георг Гроцер 10, Лукаш Дивиш 8, Ореол Камехо 6, Иван Яковлев 13, Игор Филипов 4 - Евгений Андреев-либеро (Дмитрий Ковальов, Андрей Ащев, Кирил Урсов 2, Иван Подребинкин 4, Алексей Сафонов 5)
Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров 3, Жани Желязков 9, Георги Петров 9, Мирослав Градинаров 1, Николай Николов 6, Илия Петков 9 - Кристиян Петров-либеро (Стефан Георгиев, Денис Карягин 3, Стоян Самунев, Петър Христов 2)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

СНИМКИ: CEV.EU