Волейболните ни националки инкаксираха втора загуба на световното първенство в

...

Тежка загуба от Турция за волейболистките ни в Япония

Волейболните ни националки инкаксираха втора загуба на международното състезание в Япония. Селекцията на Иван Петков отстъпи на финалистките в тазгодишното издание на Лигата на нациите Турция с 0:3 гейма (17:25, 23:25, 12:25). Нашите паднаха с 0:3 и от Италия, след което победиха Куба с 3:0.
Туркините поведоха още в самото начало на дуела и затвориха първата част с 25:17.

Вторият гейм стартира доста равностойно. Равенството се резервира до 7:7, след което Мирослава Паскова даде задатък от точка ан България при първото техническо спиране 8:7. Единична обсада и офанзива на Христина Русева изведе България напред с 4 точки при 13:9. Джовани Гуидети взе спиране за Турция. Националките резервираха задатъка от 4 точки при второто техническо спиране - 16:13. Атака на Мирослава Паскова в навън сведе задатъка ни единствено до точка при 16:15.
Българските волейболистки още веднъж взеха комфартна преднина при 19:15. Атака на Нася Димитрова и 20:17. Мелиха Ислаилоолу изравни резултата при 21:21. Иван Петков взе спиране за България. Две следващи офанзиви на Гергана Димитрова резервираха равенството до 23:23. Атака в навън на Гергана Димитрова и единична обсада на резервата Ебрар Каракурт донесоха триумфа на Турция с 25:23 въвв втората част.

Последната част протече напълно под диктовката на туркините, които се откъснаха през цялото време и не разрешиха на девойките на Иван Петков да противодействат. Така южните ни съседки записаха нов триумф и нови три точки в актива си.

Най-резултатна за България в този мач беше Нася Димитрова с 10 точки (3 блокади, 3 аса), Гергана Димитрова и Христина Русева прибавиха по 9 точки (3 блокади, 1 ас). За Турция със 17 точки се регистрира Мерием Боз.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:3 (17:25, 23:25, 12:25)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Нася Димитрова, Христина Русева 11 - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ТУРЦИЯ: Мелиха Исмаилоолу, Мерием Боз, Еде Ердем Дюндар, Зехра Гюнеш, Джансу Йозбай, Сейма Ерджан - Симге Шебнем Акоз-либеро
Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ
Източник: marica.bg