Вожняцки Датчанката Каролин Вожняцки спечели Australian Open, след като на

...

Вожняцки победи Халеп и взе титлата в Австралия

Вожняцки
Датчанката Каролин Вожняцки завоюва Australian Open, откакто на финала победи Симона Халеп със 7:6 (2), 3:6, 6:4 след близо тричасов мач. 27-годишната Вожняцки измести Халеп и като водач в ранглистата на WTA. Това е първата първа купа от " Големия шлем " за Вожняцки, до момента в който Халеп към момента не е вдигала трофея от най-големите тенис шампионати. И двете тенисистки демонстрираха мощна игра, само че в решителните мигове Вожняцки поемаше опасности и печелеше значимите точки. Вожняцки стартира доста нападателно и съумя да поведе с 5:2 гейма. Румънката обаче се върна в сета и стигна до тайбрек. Вожняцки обаче се стегна и съумя да вземе сета. Във втората част датчанката позволи доста неточности и макар че Халеп не бе в най-хубавата си форма съумя да изравни резултата. В третия сет обаче Вожняцки сподели повече мощ и воля и съумя да завоюва с 6:4. Шампионката прибави към банковата си сметка 4 000 000 австралийски $ от наградния фонд, до момента в който за финалистката остават 2 000 000. Победителката проработи 2000 точки за международната класация, а финалистката прибави към актива си 1300. При обновяването на ранглистата в понеделник Вожняцки ще бъде на върха със 7965 точки. Халеп пък ще бъде втора със 7715 точки. Победителят при мъжете ще се реши в неделя от конфликта сред Роджър Федерер и Марин Чилич.
Източник: mediapool.bg