Водачката в основната схема Елица Костова отпадна в четвъртфиналите на

...

Костова отпадна на 1/4-финалите в Санта Маргарита ди Пула

Водачката в главната скица Елица Костова отпадна в четвъртфиналите на шампионата по тенис за дами в Санта Маргарита ди Пула, Италия, който е с награден фонд в размер на 25 хиляди $.
Българката загуби с 3:6, 4:6 от рускинята Людмила Самсонова след час и 29 минути игра.
Двубоят се разви неприятно за Костова, която позволи ранен пробив в първия сет, който не съумя да върне. Във втория българката още веднъж се оказа в ролята на догонваща в резултата, само че този път тя съумя да изравни при 4:4. Последва обаче нов пробив в интерес на Самсонова, който и обезпечи място на полуфиналите. За място на финала рускинята ще играе с бразилката Каролина Алвеш, която влезе в главната скица като "щастлива губеща " от квалификациите.