Водачът в португалското първенство крачи все по-уверено към титлата. В

...

93-ата минута донесе радост на Спортинг

Водачът в португалското състезание крачи все по-уверено към купата. В първи мач от 22-ия кръг тимът на Рубен Аморим се наложи над с 2:1 и към този момент има задатък от 12 точки пред втория. Себастиан Коатес донесе трагичния триумф на " зелено-белите ", откакто малко преди този момент Руи Коща изравни за гостите.

Всичко стартира съвършено за Спортинг и Перо Гонсалвеш откри резултата в 22-ата минута. Той се разписа с хубава диагонален шут след извеждащо подаване на Табата. Домакините пропуснаха още няколко положения до почивката и това можеше да им коства скъпо.
В 84-ата минута груба неточност в отбраната на Спортинг разреши на Руи Коща да вкара за 1:1, само че до края имаше още време. В третата спомагателна минута центрира остро, а Коатес засече с глава и донесе трите точки на " лъвовете ".

Спортинг няма загуба от началото на сезона и е позволил единствено 11 гола във вратата си. Тимът води с 13 точки пред и с 16 пред, само че има и мач повече.

Примейра лига 22 кръг, петък 5 март  Спортинг Лисабон 2:1краен резулат  Санта Клара