Вицешампионът Монтана 2003 победи като гост носителя на Купата на

...

Монтана 2003 ще спори с Берое за титлата в женското баскетболно първенство

Вицешампионът Монтана 2003 победи като посетител носителя на Купата на страната за 2024 година Рилски състезател (Самоков) със 75:69 (20:15, 20:11, 15:14, 20:29) във втория мач от полуфиналните плейофи в шампионата на България по баскетбол за дами. Така отборът завоюва с 2:0 серията и се класира за финала.

Баскетболистките на Преслав Пешев водеха безапелационно през първите 30 минути, само че в последната четвърт съперничките им понижиха пасива си. Все отново гостенките съумяха да удържат преднината си и да затворят серията в два мача.

Отборът на Монтана 2003 завоюва първото полувреме с 40:26, а след третата четвърт имаше задатък от 55:40. След това домакините последователно намаляваха изоставането си и 53 секунди преди сирената имаха пасив от три точки 66:69. Веднага по-късно Микаела Дамянова осъществя тройка за гостенките. 32 секунди преди края Рилски състезател още веднъж беше на три точки от противника 69:72, само че баскетболистките от Монтана вкараха три точки до края и завоюваха мача.

За победителките се отличиха Тая Робинсън с 21 точки, Микаела Дамянова и Янина Тодорова прибавиха по 16, а Тераник Батъл вкара 10 точки и завоюва 10 битки.

За Рилски състезател Деница Манолова беше най-полезна с 21 точки и 8 битки, Ивана Бонева се отличи с 13 точки и 9 асистенции, Вероника Джикова (8 борби) и Таяриана Чембърс (10 борби) осъществиха по 11 точки.

В разногласието за купата Монтана 2003 за следващ сезон ще играе против отбора на Берое Стара Загора, който е първенец в последните три години. Първият мач е на 18 април, играе се до три триумфа от пет срещи.

Локомотив София и Рилски състезател ще се срещнат за бронза в серия два триумфа в три мача. Първият дуел също ще бъде на 18 април.