Виктория Азаренка от Беларус се наложи над датчанката Клара Таусон

...

Виктория Азаренка и Елена Остапенко продължават в третия кръг на Australian Open

Виктория Азаренка от Беларус се наложи над датчанката Клара Таусон с 6:4, 3:6, 6:2 в мач от втория кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис.

Бившата №1 в света Азаренка, която е двукратна шампионка от Мелбърн през 2012 и 2013, направи два пробива в първия сет, с цел да поведе с 4:1. Датчанката върна един пробив, само че не съумя да избави гейма, като отстъпи с 4:6. Таусон стартира с 2:0 във втората част, като резервира преднината си и изравни резултата в геймовете.

В третия гейм Азаренка взе два пъти подаването на съперничката си и поведе с 5:1. При пет на два тенисистката от Беларус изпусна четири мачбола, само че петия съумя да затвори мача и се наложи с 6:2.

Йелена Остапенко от Латвия също продължава в идващия кръг, откакто надигра австралийката Айла Томлянович с 6:0, 3:6, 6:4 за час и 42 минути игра.

В идващия кръг ще се срещнат Йелена Остапенко и Виктория Азаренка.