Видин бе домакин на последния, 7-и, кръг на Държавния шампионат

...

Старт Н /Криводол/ спечели раликроса във Видин и Държавния шампионат

Видин бе хазаин на последния, 7-и, кръг на Държавния шампионат по раликрос. Състезанието се организира на пистата на бившето летище края село Иново. Участваха 25 екипажа от 5 автомобилни клуба в страната - Ботевград, Видин, Враца, Монтана и Криводол.
В Дивизия 3 първото място завоюва Методи Тодоров от АМК „ Старт Н Криводол”, на второ и трето се подредиха Момчил Младенов и Лъчезар Петров от АСК „ Жико-Моторспорт”; в Дивизия 2 победител е Владимир Димитров от АМК – Ботевград, следван от Иван Иванов и Пламен Цветанов от АСК „ Жико-Моторспорт”; в Дивизия 1 първи е Светослав Манастирски - АМК „ Старт Н Криводол”, а на втора и трета позиция са Емил Минчев - АМК „ Старт Н Криводол” и Мирослав Цветанов - АСК „ Жико-Моторспорт”. В отборното класиране победител е АМК „ Старт Н Криводол”, след него се подредиха АСК „ Жико-Моторспорт” и АМК - Ботевград. По традиция бе връчена купа „ Лада”, като с нея бяха удостоени Лъчезар Петров от АСК „ Жико-Моторспорт”, Цветелин Велков от АМК „ Старт Н Криводол” и Данко Алексиев от АСК „ Жико-Моторспорт”, който за първи път взе участие в надпреварата и печели първата си премия. Отличията връчи заместник- кметът Венци Пасков.
След последния кръг стана ясно и генералното класиране. Отборен победител на тазгодишния сезон е "Старт Н Криводол ", "Жико Моторспорт " остана на втора позиция.
Раликрос „ Видин 2017 “ се провежда от Община Видин, Автомобилен състезателен клуб „ Жико-Моторспорт “ и Българската федерация по авто спорт. Той се организира в границите на програмата, отдадена на духовния празник на Видин - Димитровден.
Източник: bulnews.bg