Ветеранът Стан Вавринка не успя да стигне до първа титла

...

Стан Вавринка загуби финала в Умаг

Ветеранът Стан Вавринка не съумя да стигне до първа купа от шест години насам, откакто загуби от австралиеца Алексей Попирин със 7-6(5), 3-6, 4-6 във финала на шампионата от сериите АТП 250 в Умаг, Хърватия. 38-годишният Вавринка, който е троент победител в шампионат от Големия шлем, за последно печели купа в Женева през 2017 година, а последният му край бе в Антверпен през 2019 година

Швейцарецът навакса пасив от 3-5 в първия сет, с цел да го вземе след тайбрек, само че Попирин доминираше във втората част, с цел да изравни резултата и да вкара мача в решителен сет. В него Попирин получи мускулни схващания в четвъртия гейм, което го принуди да търси уинъри от всяка позиция, само че това даде позитивен резултат и той стигна до крайния триумф след два часа и 36 минути игра.

За 23-годишният Попирин това е втора купа от Тура, до момента в който Вавринка към този момент има 16 извоювани и 15 изгубени финала.