Валенсия се наложи над Виляреал с 3:1 на Местая“ в

...

Летящ старт за Валенсия

Валенсия се наложи над Виляреал с 3:1 на „ Местая “ в мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига. Роман Йеремчук даде задатък на „ прилепите “ в 4-ата минута, а Пепелу удвои преднината за домакините в 27-ата минута от дузпа, преди да вкара третия гол за своя отбор още веднъж от бялата точка в 57-ата минута.

Почетното попадение за Виляреал бе дело на Жерар Морено в 73-ата минута.

След този триумф Валенсия дръпна до 9-то място в класирането в Ла Лига с актив от 26 точки, до момента в който Виляреал остава на 13-та позиция с 19 пункта.

Реал Сосиедад и Алавес приключиха 1:1 на „ Реале Арена “ в мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига.

„ Чуриурдин “ останаха с човек по-малко на терена, откакто в 36-ата минута Алекс Ремиро си изкара смешен пряк червен картон. Луис Риоха даде задатък на Алавес от дузпа в 76-ата минута, а Мартин Субименди възвърне паритета и избави точката за Сосиедад с гол надълбоко в добавеното време.

След извоюваната точка Алавес има 17 точки в актива си, заемайки 15-то място във краткотрайното класиране, до момента в който Реал Сосиедад е на 6-та позиция с 32 пункта.
Източник: lupa.bg