Валенсия се наложи над Алмерия с 2:1 у дома в

...

Валенсия пребори Алмерия и се залепи за зона Европа

Валенсия се наложи над Алмерия с 2:1 вкъщи в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

" Прилепите " значително взеха решение всичко преди почивката, когато вкараха и двата гола в границите на по-малко от 10 минути. Уго Дуро откри, а скоро по-късно се разписа и другият нападател Роман Яремчук. Гостите върнаха един гол посредством Серхио Арибас, преди Пепелу от домакините да се провали от бялата точка. Въпреки това, Алмерия не съумя да стигне най-малко до тъждество, а в края остана и с 10 души на терена след директния червен картон на Лео Баптистао.

В класирането Валенсия е към този момент на точка от шестия Реал Сосиедад, само че баските са с мач по-малко. Алмерия остава на дъното и без триумф към този момент 23 следващи кръга (6 равенства и 17 загуби), на 11 от избавителния бряг.

В идващия кръг Алмерия посреща Атлетик Билбао, до момента в който Валенсия гостува на новака Лас Палмас.