В регион Център стартираха плейофите, като лидерът в редовния сезон

...

Дунав започна плейофите с убедителна победа

В район Център стартираха плейофите, като водачът в постоянния сезон Дунав стартира с безапелационна победа против Чардафон на собствен терен със 100:79.

Домакините поведоха с 25:21 след 10 минути игра и макар че за малко противникът им обърна, на почивката задатъкът им към този момент бе двуцифрен – 54:43. След паузата разликата в интерес на водения от Руслан Русев отбор продължи да пораства и до края той завоюва още по-убедително. Всички баскетболисти на спечелилите се появиха в игра, а петима от тях приключиха с двуцифрен актив.

Николай Николов записа 26 точки и по 6 битки и асистенции, 17 вкара Стоян Ганев, а 15 точки, 8 битки и 5 асистенции добави Теодор Трифонов.

Ростислав Тончев бе най-резултатен за противника с 18 точки, Антонио Станков има 15 и 7 битки, а тимът бе с ротация от едвам седем играчи в този мач.