В интересен двубой от 17-ия кръг на Примера Еспаньол направи

...

Еспаньол помогна на Барса, удари Атлетико Мадрид

В забавен дуел от 17-ия кръг на Примера Еспаньол направи услуга на съгражданите си от Барселона, откакто победи Атлетико Мадрид с 1:0.
Победното попадение пристигна в 88-ата минута на срещата, откакто Гарсия се възползва от асистенция на Гранеро и беше прецизен.

Въпреки основаните обстановки през първата част двата отбора не съумяха да си отбележат попадения и се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

В 68-ата минута домакините сътвориха една забавна обстановка пред вратата на "дюшекчиите ", само че Гарсия не се разписа. Две минути по-късно Годин вкара топката във вратата на Еспаньол, само че гол не беше зачетен, откакто съдията счете, че футболистът на Атлетико е направил нарушаване.

Така, откакто срещата вървеше към закономерно тъждество Гарсия се разписа и остави трите точки в Барселона.

След този триумф Еспаньол е на 14-ото място с актив от 20 точки, а Атлетико е втори с 36, само че с мач повече преди Барселона да се изправи против Реал Мадрид в Ел Класико в съботния ден.