В Група Е“ стана ясно, че Полша няма да играе

...

Гол на Пьотровски не бе достатъчен и Полша пропуска Евро 2024

В Група „ Е “ стана ясно, че Полша няма да играе на Евро 2024. Това се случи след равенството 1:1 в семейството на Чехия. Така поляците остават трети в групата с 11 точки и без повече мачове, до момента в който чехите са втори с точка повече, само че мач по-малко.

Поляците поведоха в резултата в 38-ата минута, когато в наказателното поле на Чехия настъпи блъсканица. При нея топката стигна до Якуб Пьотровски и халфът на Лудогорец се разписа от близко.

Четири минути след началото на втората част обаче Чехия изравни, когато една отбита топка стигна до Томаш Соучек, който от преференциална позиция в наказателното поле я прати в мрежата и по този начин даде шансове на Чехия да си извоюва място на Евро 2024, където Полша няма да взе участие.