Уругвай започна ударно участието си в Копа Америка. Селекцията на

...

Уругвай започна силно на Копа Америка

Уругвай стартира стремително присъединяване си в Копа Америка. Селекцията на Оскар Табарес разпиля с 4:0 Еквадор, а Луис Суарес, Едисон Кавани и Николас Лодейро бяха точни за " урусите ". Артуро Мина си означи автогол, а еквадорците бяха с понижен състав съвсем през целия мач, защото още в 21-ата минута Хосе Кинтеро получи червен картон.

Още в 6-ата минута Суарес проби по десния фланг и откри Лодейро пред наказателното поле. Той се освободи от двама противници с прекрасен финт и прониза вратаря за 1:0.

Малко по-късно очакванията на Еквадор се изпариха. При битка за висока топка Кинтеро удари с лакът в лицето Лодейро и след намесата на VAR получи пряк червен картон. До края на полувремето паднаха още два гола, а обстановките пред вратата на Еквадор се редяха една след друга.
Източник: fakti.bg