Тунис постигна една от най-великите си победи в историята си

...

Тунис победи световния шампион Франция, но не успя да продължи към елиминациите

Тунис реализира една от най-великите си победи в историята си и победи международния първенец Франция с 1:0. Единственото попадение вкара капитанът на тунизийците Уахби Хазри.
Прочетете още
Французите, които се бяха класирали и обезпечи първото място в групата излязоха главно с запаси.

В 9-та минута Тунис вкара гол, след като Надер Гандри засече топката след центриране, само че попадението беше анулирано поради засада.

Тунис, който продължаваше да търси наложителна победа съумя да вкара гол в 58-та минута. Капитанът Уахби Хазри съумя да пробие през френската отбрана и елегантно плъзна топката около Стив Манданда за 1:0. Уахби Хазри обаче се контузи при попадението и беше сменен наложително.

В последните секунди на дуела Монтасар Талби не почисти добре топката при центриране в наказателното поле на тунизийците, а топката попадна при Гризман, който с удар от воле вкара. След обзор с ВАР обаче съдията анулира попадеинето поради засада.

Въпреки загубата Франция завоюва групата с 6 точки, Австралия остана втора с 4, а Тунис също приключи с 4 точки, само че с по-лошо индикатори. Дания завърши на последната позиция с една точка.

На осминафиналите Франция ще играе против втория от група С, където всичките тимове имат късмет за класиране - Аржентина, Полша, Саудитска Арабия и Мексико.

Тунис:  Аймен Дахмен, Монтасар Талби, Ясин Мерия, Надер Гандри, Айса Лайдуни, Мохамед Бен Ромдан (Гайлен Шаалели 74 мин.), Елиес Скири, Уажди Кешрида, Уахби Хазри (Исам Жебали 60 мин.), Али Мааул, Анис Слиман

Франция:  Стив Манданда, Аксел Дизази, Рафаел Варан (Уилиям Салиба 63 мин.), Ибрахима Конате, Едуардо Камавинга, Юсуф Фофана (Антоан Гризман 73 мин.), Орелиен Чуамени,  Жордан Верету (Адриен Рабио 63 мин.), Матео Гендузи (Усман Дембеле 79 мин.), Рандал Коло Муани, Кингсли Коман (Килиан Мбапе 63 мин.)
Източник: trafficnews.bg