ЦСКА стартира новата година с реми срещу осмия във втора

...

ЦСКА стартира с реми в Испания

ЦСКА започва новата година с реми против осмия във втора Бундеслига „ Бохум “ – 1:1. Двубоят се игра пред повече от 1000 души в испанския курорт Марбея. По-голямата част от ентусиастите бяха почитатели на „ алените “, а температурата бе повече от съвършена 15 градуса.

ЦСКА изигра първия си мач единствено два дни, откакто започва подготовката си. След относително скучно първо полувреме и двата тима се разиграха след почивката. Грубо нарушаване на определения за най-хубав млад футболист у нас Валентин Антов докара до първия гол. Себастиян Майер от „ Бохум “ извърши съвършен фаул за 1:0. Четвърт час преди края първия гол за новата година в интерес на ЦСКА вкара отбранителния халф Кристиян Малинов.

Нестор Ел Маестро пусна като титуляри и двамата футболисти, които възобновиха договорите си часове преди лагера – вратарят Витаутас Черниаускас и Тиаго Родригес. Като ново попълнение в състава се появи бразилецът Рафаел Енрике. Крилото не игра от реванша за Лига Европа против „ Рига “ през юли, когато извади ключица и се наложи интервенция. След почивката в игра влезе и сънародникът му Евандро, който доста рядко намираше място в състава през есента.

Най-чистото състояние за ЦСКА изпусна голмайсторът на тима Мауридес. Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов също беше измежду титулярите.

Следващият мач на „ алените “ на испанска земя ще бъде в неделя против „ Академия Пушкаш “. Другите две контроли са против „ Шанхай Шенхуа “ и чешкия първенец „ Виктория “ (Пилзен).
Източник: trud.bg