ЦСКА-София се класира за III квалификационен кръг на турнира Лига

...

"ЦСКА-София" прескочи първото стъпало в Европа, но "Ботев" не успя

" ЦСКА-София " се класира за III квалификационен кръг на шампионата Лига на конференцията, откакто съумя да отстрани първия си противник в пресявките. " Червените " съумяха да сторят това по най-убедителен метод, откакто разгромиха с 4:0 в реванша гостуващия " Македония Гьорче Петров ". Първият мач в Скопие приключи 0:0.

Този път играта на " ЦСКА-София " бе много по-раздвижена от безличното показване предишния четвъртък. В 30-ата мин. капитанът Юрген Матай откри резултата от воле, откакто Маурисио Гарсес му смъкна топката с глава.

В 62-ата мин. възобновеният от сериозна контузия национал Георги Йомов удвои, откакто бе изведен самичък против вратаря на гостите от сръбския халф Лазар Туфегджич. Последният направи резултата 3:0 в 78-ата мин., когато се пласира най-добре при безредие.

Последното попадение в мача на ст. " Българска войска " означи в 87-ата мин. Дюкенс Назон, който бе взет за заместител на продадения Жорди Кайседо. Това бе и негов първи гол за " алените ".

Следващият противник на " ЦСКА-София " ще е спечелилият всред " Мура " (Слвн) и " Сейнт Патрикс " (Ирл). Първият мач ще е в София идния четвъртък (4 август), а реваншът е седмица по-късно - на 11 август.

" БОТЕВ " (ПД) ОТПАДНА

" Ботев " (Пд) обаче не съумя да преодолее първия си противник в същия шампионат. След 0:0 в първия мач с АПОЕЛ в София, пловдивчани изгубиха с 0:2 реванша в Кипър. Домакините вкараха головете си в края на всяко от полувремената - Исам Шабак в 45-ата мин. и  Йоргос Ефрем в 90-ата.