ЦСКА победи Рилски спортист с 88:71 (23:13, 22:17, 25:24, 18:17)

...

ЦСКА удари Рилски спортист в Самоков и е на победа от бронза

ЦСКА победи Рилски състезател с 88:71 (23:13, 22:17, 25:24, 18:17) като посетител в Самоков в първата среща от серията за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Така „ алените “ поведоха с 1:0 в плейофа, в който се играе до два триумфа от три вероятни срещи и са на една победа от спечелването на бронзовите медали в първия си сезон след завръщането си в елита.

Вторият дуел ще се организира в неделя, 28 май в София. При вероятно тъждество водачът в постоянния сезон и повторен вицешампион в последните две години Рилски състезател ще бъде хазаин в третия мач за 31 май.

Баскетболистите на ЦСКА поеха самодейността още в средата на първата четвърт и натрупаха 10 точки задатък след 10 минути игра. Разликата стигна 16 точки след тройка за Брандън Йънг за 43:27 по-малко от минута преди края на първото полувреме, а на почивката преднината на гостите бе 45:30.

„ Червените “ продължиха да са по-ефективни при стрелбата и през второто полувреме и не разрешиха разликата да падне под 10 точки в третата част, която завърши при 70:54 в тяхна изгода. В заключителния интервал отборът на Рилски състезател съумя да съкрати дистанцията до 9 точки при 63:72 след панер на Крис Минков при оставащи 7 минути в мача, само че ЦСКА реагира със серия от 7:0 и отново дръпна с 16 точки пет минути преди края. Най-голямата разлика в дуела бе 21 точки, закрепени с тройка на Андрей Иванов за 88:67 при оставащи по-малко от две минути.

Таменанг Чо бе най-резултатен за „ алените “ с 25 точки, 10 битки и 7 асистенции, Алекс Симеонов означи 17 точки и 6 битки, а Брандън Йънг добави 13 точки, 3 битки и 7 асистенции. За ЦСКА срещата пропуснаха Зейн Ноулс, Драган Зекович и Венцислав Петков.

Александър Янев приключи с 16 точки, 7 битки и 6 асистенции за домакините, а Димаджио Уигинс се регистрира с 13 точки и 4 битки. Брандън Рандълф не бе в състава на Рилски състезател, а на терена не се появи и Евън Бати.

Автор: Кремена Младенова/БТА