ЦСКА победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в двубой от

...

ЦСКА измъкна победа 1:0 срещу Локо

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в дуел от третия плейофен кръг в шампионата и общо 33-и от началото на сезона.

В създател на единствения гол на „ Българска войска “ се трансформира капитанът Юрген Матей. Нидерландецът вкара в 25-ата минута.

Двубоят сред „ алените “ и „ смърфовете “ имаше своите забавни моменти и положения, множеството от които бяха за домакините.

И двата отбора имаха искания за дузпа по веднъж в мача. През първото полувреме столичният гранд искаше углавен удар против Енес Махмутович, а четвърт час преди края пловдивчани пожелаха да бъде посочена бялата точка поради задържане на бранителя от Люксембург против Димитър Илиев. В добавеното време на мача гол на Бисмарк Чарлс бе анулиран поради засада.

В последна сметка ЦСКА задържа минималния си задатък до самия край и към този момент е с 80 точки на първата позиция. Шампионът Лудогорец е втори със 78, само че и мач по-малко. Разградският отбор играе в неделя вечер против ЦСКА 1948 в Бистрица.

Източник: plovdiv-online.com