ЦСКА победи като гост Черно море Тича във Варна с

...

ЦСКА надигра Черно море като гост

ЦСКА победи като посетител Черно море Тича във Варна с 99:91 в  мач от първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже. Победата е 14 за гостите, които имат и 13 провали. Варненският отбор е с 11 победи и 16 загуби. За домакините срещата приключи с " дабъл-дабъл " - 10 точки и 13 битки Аверил Ъгба, а за ЦСКА - Венцислав Петков 19 точки и 10 асистенции, Георги Боянов - 33 точки и 11 битки и Александър Радукич - 23 точки и 10 битки.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:0, а по-късно с 8:2. Домакините отвърнаха незабавно с отлична серия, при която осъществиха 8 против 2 точки и изравниха при 10:10. Оттук до края на първия интервал играха бе доста забавна и равностойна. Двата тима на няколко пъти си смениха водачеството в резултата, а столичният отбор завоюва първата част с 28:25. И през втората четвърт играта бе забавна и равностойна. За към три минути игра дсомакините съумяха освен да стопят пасива си, само че и да поведат с 3 точки при 33:30. Последваха мощни минути за ЦСКА, като играчите на столичния отбор се възползваха от няколко неточности в офанзива на домакините и вкараха 9 точки подред и поведоха с 39:33. Две минути преди почивката Черно море Тича съумя да поведе още веднъж при 43:41 след тройка на Марин Маринов. Последва тъждество при 43:43, а на почивката ЦСКА водеше с 48:43, откакто секунди преди края на интервала Иван Димитров вкара тройка за гостите. След първите две елементи домакините имаха по-добри индикатори при стрелбата от зоната за три точки - 5 тройки от 15 опита при 2 тройки от 11 опита на гостите. При битките обаче ЦСКА имаше преимущество - 29 против 18.

След почивката играта бе относително равностойна, само че домакините продължаваха да позволяват повече неточности. След съвсем 3 минути игра ЦСКА съумя да поведе с 8 точки с панер на Камерън Грегъри при 58:50. Около 4 минути и 20 секунди преди края на третия интервал гостите поведоха с 10 точки - 66:56, а малко по-късно и с 12 при 68:56. Домакините демонстрираха темперамент в края на третата четвърт и съумяха да понижат изоставането си, което преди последната, решителна част бе единствено 2 точки - 71:73. В началото на последната част домакините незабавно изравниха при 73:73, само че позволиха неточности в офанзива и ЦСКА поведе с 5 точки при 78:73. Малко по-късно, още веднъж поради неточности на Черно море Тича при стрелбата, гостите съумяха да поведат с 8 точки при 83:75 по-късно повече от 3 минути игра. Домакините съумяха да понижат пасива си до 4 точки при 84:88, само че силите им не стигнаха за поврат и ЦСКА справедливо завоюва срещата.