ЦСКА нямаше никакви проблеми да стигне до 1/4-финалите в турнира

...

ЦСКА продължава марша си за Купата след успех над Витоша

ЦСКА нямаше никакви проблеми да стигне до 1/4-финалите в шампионата за Купата на България. " Червените " завоюваха с 3:1 против Витоша (Бистрица), макар че Нестор ел Маестро бе направил цели 7 промени в титулярния си състав, а 16 минути преди края резултатът беше единствено 1:0.
Мачът започва с неособена интензивност от двата отбора във фаза офанзива, като и ЦСКА и Витоша бяха в по-изчаквателна позиция. Все отново „ армейците” постановиха лек териториален превес, а първият по-интересен епизод от частта пристигна в 12-ата минута. Кирил Десподов центрира отдясно, а Михаил Милчев почисти към центъра. Топката обаче попадна във Валентин Антов, който стреля добре, а стражът Християн Василев почисти топката в ъглов удар.
Двубоят стартира с напън на " алените ", а в самото начало Валентин Антов можеше да се разпише, откакто стреля отдалеко, само че вратарят избави. В 15` обаче ЦСКА поведе, откакто Едваин Джеси и Рубен Пинто комбинираха чудесно и португалецът се разписа - 1:0.
До края на полувремето " алените " изпуснаха куп положения, а в следващ мач Мауридес беше най-деен в пропиляването на обстановки за гол. Десподов беше №2 в класацията за първите 45 минути.
След почивката домакините нямаха проблем да затворят мача, откакто в 74` резервата Соу се разписа за 2:0, засичайки подаване на Кирил Десподов. Той се беше появил малко след 60` на мястото на яловия Мауридес. Две минути по-късно още веднъж тази композиция донесе 3-и гол във вратата на Витоша. В края гостите от Бистрица записа почетно попадение за 3:1 посредством Милчев.