ЦСКА изравни 1/4-финалната серия срещу нашия Хебър. В пълната със

...

ЦСКА се върна в играта след победа в Пазарджик

ЦСКА изравни 1/4-финалната серия против нашия Хебър. В цялостната със фенове спортна зала " Васил Левски " в Пазарджик " алените " се постановиха с чисто 3:0 след 25:20; 25:20 и 25:21. Така трети мач в петък ще излъчи полуфиналиста. Решителната борба ще се състои в залата на „ алените ” на 4-ти километър от 18 часа.

Изправен до стената след загубата в първата среща отборът на ЦСКА стартира доста надъхано дуела.

„ Червените ” имаха леко преимущество в по-голяма част от първия гейм и поведоха с 1:0.

Столичани играха с доста по-малко неточности спрямо първия мач в София, бяха постоянни на посрещане.

Във втората част картината на полето не се промени. Гостите разклатиха посрещането на домакините, блокадата на ЦСКА също работеше във значимите моменти.

В тези минути остана чувството, че играчите на Хебър като че ли не имаха вяра, че имат опция да приключат серията.

В третия гейм домакините имаха преднина от 2 точки при 9:7, само че „ алените “ направиха 5 следващи точки при добра серия от сервис на Венцислав Георгиев и обърнаха развиването. Този гейм бе най-оспорван.

Яни Георгиев записа 15 точки (4 блокади) за ЦСКА, а ветеранът Ивайло Стефанов се регистрира с 2 аса и 12 точки. Същото направи и Тодор Костов.

За Хебър най-резултатен бе Александър Ляфтов, който  записа 16 точки (1 ас, 1 блокада). Минчо Минчев добави 13 (1 ас, 1 блокада).

Хебър: Венцислав Трифонов, Мартин Палийски Мартин Симеонов, Минчо Минчев, Александър Ляфтов, Любомир Агонцев и Ивайло Лалов – либеро;

Треньор: Атанас Петров

ЦСКА: Христо Цветанов, Яни Георгиев, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро;

Треньор: Александър Попов
Източник: marica.bg