ЦСКА допусна тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев.

...

Експериментален ЦСКА с тежка загуба в последната си контрола на турска земя

ЦСКА позволи тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев. Това бе втора инспекция за " алените " за деня. В първата " армейците " се разправиха с 5:1 против Шахтьор (Караганди), а пробният състав във втората инспекция позволи тежко проваляне. Това бе и последната контрола за ЦСКА на турска земя.
 ЦСКА разгроми казахстанци, Йомов свети с неповторим гол

" Червените " удариха Шахтьор с 5:1

В пробния състав на " алените " правеше усещане наличието на 17-годишният босненец Харад Каламуич. Младокът кара експериментален интервал при " армейците ". Той стартира по десния фланг на защитата, а отляво се подвизаваше Асен Дончев.

Каламуич стартира много неприятно дуела и единствено след 33 минути игра бе сменен от Калоян Пехливанов, който застана в центъра на отбраната, Асен Дончев мина на десния бек, а Тибо Вион застана отляво. Само минута по-късно " армейците " позволиха гол. Братът на Горан Пандев - Сашко Пандев получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар трансферира ювелирно Димитър Евтимов.
 Снимка 561914
Източник:

Най-чистото състояние за " алените " през първото полувреме бе в 13-а минута. Доста интензивният Маурисио Гарсес се отличи с самостоятелен пробив отдясно, финтира няколко бранители и стреля с левия крайник, само че топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

Второто полувреме за ЦСКА бе по-лошо и от първото. Академия Пандев вкара свежи сили в редиците си, а " алените " трябваше да доиграят мача с този състав, защото другите футболисти играха сутринта.

Така " армейците " позволиха още 3 безответни гола. В 53 минута Велиновски даде прелестен диагонален пас към левия фланг, там Бакар си спря добре топката и с прелестен изстрел в горния десен ъгъл не остави никакви шансове на Димитър Евтимов.

В 69-а минута Горан Ивановски повиши на 3:0. Само 2 по-късно самият той влезе в ролята на помощник, а Пепи Георгиев оформи крайното 4:0.

Вижте тук по какъв начин се разви срещата по минути:
 ЦСКА - Академия Пандев, (развой на срещата по минути) онлайн
ЦСКА - Академия Пандев, (развой на срещата по минути)

Двубоят ще стартира в 16:00 часа

Тази вечер " алените " ще се приберат в България, където ще изиграят още две контроли преди подновяването на шампионата.