Цели 26 гола паднаха в шестте мача от плейофите за

...

Пътят към Евро 2024 - последен шанс за отборите

Цели 26 гола паднаха в шестте мача от плейофите за Евро 2024 в Германия, а след финалните три дуели на 26 март ще станат ясни имената и на последните участници в шампионата на Стария континент през лятото.

Полша не срещна никакви усложнения против Естония и завоюва изрично с 5:1. Съперник на поляците във финалния плейоф ще бъде Уелс, който бе задоволително безапелационен и се наложи с 4:1 над Финландия.

Много по-драматично бе на стадион " Билино поле " в Зеница, където Босна и Херцеговина имаше задатък от едно попадение 5 минути преди края на конфликта против Украйна. С късни попадения на Роман Яремчук и Артьом Довбик, играчите си извоюваха триумфа и си уредиха среща с Исландия след четири дни, която да дефинира кой от двата отбора ще получи право на присъединяване на Евро 2024.

Южната ни съседка Гърция също продължава напред, постигайки триумф с 5:0 над Казахстан, като още до почивката гърците имаха 4 гола задатък и взеха решение разногласието в своя изгода.

Съперник на отбора в финалния плейоф ще бъде Грузия, който записа победа с 2:0 над Люксембург.

Трите финални плейофа ще се играят на 26 март и ще бъдат излъчени директно в ефирите на DIEMA XTRA.