Томи Пол (САЩ) направи успешен старт на защитата на титлата

...

Томи Пол започна защитата на титлата си в Стокхолм с победа над сина на Бьорн Борг

Томи Пол (САЩ) направи сполучлив старт на отбраната на купата си на шампионата на твърда настилка в зала в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 648130 евро.

Поставеният под номер 8 американец се оправи с представителя на домакините Лео Борг с 5:7, 6:4, 6:1 по-късно повече от два часа игра.

19-годишният швед, който е наследник на 11-кратния първенец от Големия шлем и някогашен номер 1 в света Брьон Борг, пропиля ранен пробив задатък, само че по-късно навакса закъснение от 3:5 и със серия от четири следващи гейма взе първия сет.

Втората част вървеше равностойно до 4:4, след което Томи Пол взе осем от идващите девет гейма, с цел да победи против 577-ия в света противник.

Любопитното е, че Борг дебютира в главната скица в Тура на АТП точно в родния си град Стокхолм през предходната година, когато загуби в два сета от Пол, който в следствие стигна до купата.

Американецът ще играе във втория кръг против различен швед Микаел Имер, който отстрани квалификанта Кентен Али (Франция) също след поврат с 5:7, 6:4, 6:3.

Шампионът през 2013 година Григор Димитров отпадна в първия кръг през вчерашния ден. Поставеният под номер 6 българин загуби от Иржи Лехечка (Чехия) с 4:6, 6:1, 6:7(5).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.