Тимовете на Борусия Дортмунд и Аугсбург затвориха 24-ия кръг на

...

Аугсбург игра за себе си и Байерн, Дортмунд на 19 точки от лидера

Тимовете на Борусия Дортмунд и Аугсбург затвориха 24-ия кръг на Бундеслигата с реми - 1:1. По време на срещата почитателите на "жълто-черните " показаха митинга си във връзка провеждането на дуели в понеделник.

Борусия откри резултата в 16-ата минута, откакто беше на точното място и откри резултата, пращайки кълбото в мрежата на вратата на противника.

В края на полувремето Аугсбург отвърна с рискова офанзива посредством Шмид, само че Бюрки сподели инстикт и избави.

Андре Шюрле опита да реши всичко в дуела, откакто в 69-ата минута имаше опция да осъществя, само че до попадение не се стигна.

Сякаш закономерно гостите от Аугсбург изравниха резултата с попадение в 73-ата минута, когато Дансо се възползва от обстановката и след изпълнен корнер съумя да изравни резултата.

До края на дуела Борусия сътвори няколко благоприятни условия да се разпише, само че това по този начин и не се случи, след което двата отбора взеха по една точка. В класирането дортмундци са на второто място с актив от 41 точки, а Аугсбург е на 8-ото място с 32 точки. Така разликата от лидера Байерн Мюнхен е към този момент 19 точки.