Тимът на Удинезе надигра с 2:0 като домакин Дженоа в

...

Удинезе срази Дженоа с ранен гол и шедьовър

Тимът на Удинезе надигра с 2:0 като хазаин Дженоа в мач от 29-ия кръг на италианската Серия “А”. Удинезе завоюва мача с голове на Стефано Окака (4) и Роландо Мандрагора (62). Още в четвъртата минута домакините излязоха напред в резултата. Те реализираха отлична контраофанзива, при която Секо Фофана откри Стефано Окака в доста преференциална позиция в наказателното поле на гостите и юношата на Рома с лекост изпрати топката във вратата на Йонуц Андрей Раду.

В 62-ата минута Роландо Мандрагора означи втория гол за Удинезе, който бе същински шедьовър. Мандрагора пое топката на гърди и със ужасно воле с левия крайник опъна мрежата зад безпомощния Раду.

Удинезе се изкачи на 15-а позиция в класирането с 28 точки, а Дженоа е на 11-о място с 33 точки. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 29 кръг, събота 30 март  Удинезе 2:0краен резулат  Дженоа