Тимът на Спортист (Своге) разпиля с 5:1 Миньор (Перник) в

...

Спортист смачка Миньор с пет гола

Тимът на Спортист (Своге) разпиля с 5:1 Миньор (Перник) в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Кирил Янакиев (22, 44), Томи Костадинов (37), Айкут Рамадан (70) и Валентин Йосков (76) бяха точни за спечелилите, до момента в който Павлин Чиликов бе прецизен в 31-ата минута за гостите. Играчите на Ивайло Василев се върнаха към успехите в шампионата, откакто стартираха пролетта с 0:3 от Локомотив (София). " Сините " са на пето място и към този момент имат актив от 29 точки, до момента в който " чуковете " останаха с 15 точки на 13-то място, като имат една извоювана точка в последните си четири дуела, в които означиха един гол и позволиха цели 10.
Победата бе специфичен привет за капитана на „ шоколадите “ Борислав Стойчев, който в нощта преди дуела стана татко на прелестната Дария. Спортист направи положително първо полувреме, в което съумя да вкара три гола на своя противник. Още при започване на срещата гостите сътвориха добра офанзива, само че Стефано Кунчев отрази удар на Мирослав Будинов. След това двата тима си размениха забавни офанзиви и се стигна до 22-ата минута, когато Спортист поведе. Айкут Рамадан направи прехвърлящ пас в наказателното поле, Деян Христов съумя да стигне до топката преди тя да излезе в навън и я върна във вратарското поле, където Кирил Янакиев я вкара в мрежата на гостите. Миньор съумя да изравни резултата в 31-ата минута. Тогава те извършиха ъглов удар, а Павлин Чиликов с глава означи за 1:1. Радостта на Миньор търпя малко, тъй като в 35-ата минута Спортист стигна до второ попадение. То също пристигна след осъществяване на ъглов удар. Айкут Рамадан центрира, Борислав Стойчев продължи топката с глава към втора греда, където Томи Костадинов я бутна в мрежата. Третото попадение падна 2 минути преди почивката. Томи Костадинов даде доста добър извеждащ пас към Деян Христов, който навлезе отляво, изчака хитро негов съотборник да откри позиция, подаде към Кирил Янакиев, който получи топката, обърна се и с левия крайник я вкара в мрежата за 3:1. В началото на второто полувреме двата тима направиха положителни офанзиви. Гостите можеха да вкарат гол в 57-ата минута, когато Мирослав Будинов игра с глава, само че топката излезе в навън. В 69-ата минута Айкут Рамадан вкара и четвърти гол. Спортист имаше опция да извърши директен свободен удар в половината на Миньор, след центрирането топката бе върната към Айкут Рамадан, който с превъзходен удар с левия крайник остави беззащитен Даниел Леонтиев. В 76-ата минута топката за пети път влезе в мрежата на гостите, само че голът не бе зачетен поради безразсъдно деяние на Джулио Чарлов. Айкут Рамадан даде брилянтен пас към Деян Христов, който стигна до топката преди Леонтиев и я изпрати към вратата. Топката щеше да влезе в мрежата, само че Джулио Чарлов игра с нея и това даде съображение на страничният арбитър да маркира засада. Все отново в 81-ата минута разумното се случи. След няколко пропуща на „ шоколадите “ Валентин Йосков означи петото попадение в мача. Той откри добра позиция в наказателното поле и с прекрасен удар изпрати кълбото в противоположния на вратаря ъгъл. СПОРТИСТ – МИНЬОР ПЕРНИК 5:1 1:0 Кирил Янакиев 22
1:1 Павлин Чиликов 31 2:1 Томи Костадинов 36 3:1 Кирил Янакиев 43 4:1 Айкут Рамадан 69 5:1 Валентин Йосков 81 СПОРТИСТ: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 7. Томи Костадинов (66 – 5. Джулио Чарлов), 10. Айкут Рамадан, 18. Деян Христов (79 – 11. Валентин Йосков), 13. Кирил Янакиев (66 – 88. Цветомир Вачев) МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 23. Павлин Чиликов, 4. Георги Купенов, 14. Четин Садула (78 – 2. Виктор Райчев), 6. Любомир Христов (54 – 19. Радой Божилов), 10. Борис Галчев, 8. Кристиян Слишков (54 – 7. Калоян Йосифов), 9. Мирослав Будинов (70 – Борислав Будинов), 30. Божидар Васев, 5. Веселин Васев (78 – 15. Илиян Илиев) ЖЪЛТ КАРТОН: Кристиян Кочилов (С), Божидар Васев (М) ГЛАВЕН СЪДИЯ: Петър Григоров Втора лига 19 кръг, събота 20 февруари  Спортист (Своге) 5:1краен резулат  Миньор (Перник)