Тимът на Манчестър Сити победи Кардиф Сити с 2:0 на

...

Манчестър Сити не сбърка срещу Кардиф и оглави Премиършип

Тимът на Манчестър Сити победи Кардиф Сити с 2:0 на собствен терен и още веднъж оглави класирането в Премиършип. Головете за “гражданите ” означиха Кевин Де Бройне в 6-ата минута и Лерой Сане в 44-ата.

Сити с актив от 80 точки изпревари Ливърпул, който има една по-малко.

Тотнъм в това време откри своя нов стадион с потенциал 62 000 фенове с победа над Кристъл Палас 2:0. След тържествена гала по откриването и зрелищна заря “шпорите ” зарадваха 59 000 свои последователи с цялостен триумф, първи за отбора след серия от пет мача без победа. Хюн Мин Сон откри резултата в 55-ата минута, а Кристиан Ериксен затвърди успеха в 80-ата.

Челси записа безапелационна и доста скъпа победа над Брайтън с 3:0 на “Стамфорд Бридж ”. В първия половин час домакините преобладаваха, само че не сътвориха нито една заплаха пред противниковата врата. “Сините ” въпреки всичко поведоха в 38-ата минута, когато прецизен бе Оливие Жиру. След тъкмо час игра се разписа и Еден Азар, а 180 секунди по-късно крайното 3:0 оформи Рубен Лофтъс-Чийк.

Тотнъм е на трета позиция с 64 точки, Арсенал и Челси имат по 63, Манчестър Юнайтед – 61. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg