Тимът на Левски София постигна десета победа в Суперлигата, след

...

Черно море-БАСК взе само гейм срещу Левски във Варна

Тимът на Левски София реализира десета победа в Суперлигата, откакто се наложи като посетител над Черно море (Варна) с 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18) в мач от 15-и кръг, изигран в зала " Христо Борисов " в морската столица.

Волейболистите на Владо Николов прибавиха нови три точки в актива си и се върнаха на третата позиция в класирането с 28 точки (10 победи, 5 загуби). Черно море е девети с 14 точки (3 триумфа, 12 поражения).

Гостите от столицата преобладаваха на терена в първите две  части, след което разрешиха на варненци да понижат пасива си на 1:2 гейма. В решителната четвърта част обаче " сините " още веднъж поеха самодейността и затвориха мача след 25:18.

В идващия кръг Левски се изправя против ЦСКА във второто постоянно дерби за сезона в зала " Универсиада ". Срещата е на 7 февруари (четвъртък) от 18:30 ч. " Моряците " гостуват на Пирин (Разлог) ден по-късно.
Източник: petel.bg