Тимът на Лестър Сити разгроми Арсенал с 3:0 у дома

...

Арсенал с човек по-малко претърпя тежка загуба на “Кинг Пауър”

Тимът на Лестър Сити разгроми Арсенал с 3:0 вкъщи на стадион “Кинг Пауър ” в среща от 36-и кръг на Премиършип. “Артилеристите ” играха с човек по-малко от 36-ата минута, когато Ейнсли Мейтланд-Найлс получи втори жълт картон.

Автор на първия гол за “лисиците ” стана Юри Тилеманс в 59-ата минута, Джейми Варди повиши на 2:0 в 86-ата минута и още веднъж той се разписа за повторно в последната минута от спомагателното време на мача.

Така Арсенал претърпя тежка загуба, трета поредна в шампионата и остава отвън Топ 4. Тимът на Унай Емери е пети в таблицата с точка по-малко от четвъртия Челси, който по-късно излиза против Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд ”. За “лисиците ” днешният триумф е първи в последните три мача на отбора.

Лестър превъзхождаше Арсенал даже когато и двата тима бяха с по 11 футболисти, а Арсенал разочарова с представянето си и не сподели, че е отбор, който претендира за позиция в Топ 4. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg