Тимът на Арда надигра с 2:0 като гост Ботев (Пловдив)

...

`Арда победи Ботев в Пловдив

Тимът на Арда надигра с 2:0 като посетител Ботев (Пловдив) в среща от 4-ия кръг на футболното ни състезание.

Гостите от Кърджали взеха решение всичко единствено в границите на две минути в края на първото полувреме, с попадения на Умар Сако и Станислав Иванов.

Двубоят стартира с едноминутно безмълвие в памет на убития Димитър Малинов, който е подкрепял отбора на Ботев (Пловдив).

Домакините бяха по-активния отбор в началните минути, а в 21-атаДжеймс Ето’о бе оставен самичък в наказателното поле на Арда, само че с глава не съумя да откри очертанията на вратата.

В 38-ата минута наставникът на Арда Александър Тунчев прибегна до насилствена промяна. Той размени контузилия се Иван Тилев, а на негово място в игра се появи Иван Коконов.

В 40-ата минута Арда поведе в резултата с гол на централния бранител Умар Сако. Радослав Цонев извърши ъглов удар, а в наказателното поле бранителят се извиси над всички и с глава преодоля Даниел Кайзер.

Само две минути по-късно Станислав Иванов означи второ попадение.

Той финтира на два пъти Роберто Пунчец и простреля вратата на Ботев.

В края на полувремето Коконов също можеше да се разпише, само че пропусна.

Второто полувреме стартира с удар на Джеймс Ето‘о в навън, а наставникът на домакините направи три смени.

Въпреки това играчите му по този начин и не откриха метод да отбележат гол.

В последните секунди на дуела домакините останаха и с човек по-малко след червен картон на Антонио Переа.
Източник: front.bg