Тимът на Арда Кърджали постигна минимална домакинска победа с 1:0

...

Арда победи Славия с гол на Иван Тилев от пряк свободен удар в добавеното време

Тимът на Арда Кърджали реализира минимална домакинска победа с 1:0 над Славия в дуел от осмия кръг на Първа лига.

Единственото попадение на „ Арена Арда “ бе маркирано в третата минута от добавеното време на срещата, когато Иван Тилев стреля диагонално от директен свободен удар на границата на наказателното поле на гостите от София, а топката попадна в близкия ляв ъгъл на вратата, защитавана от Светослав Вуцов.

Преди това дузпа за „ белите “ в 4-ата минута бе анулирана след преразглеждане на обстановката с ВАР.

В класирането съставът на Александър Тунчев събра актив от 15 точки и се изкачи на третото място, на два пункта зад водача ЦСКА 1948. Този на Златомир Загорчич пък се свлече до седмото място с 12 пункта от шест изиграни срещи.