Тази вечер английският гранд гостува на Норич в мач от

...

НА ЖИВО: Норич - Ман Юнайтед 0:1, Роналдо бележи от дузпа!

Тази вечер британският гранд гостува на Норич в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. Двубоят на " Кароу Роуд " е с начален час 19.30 българско време и ще можете да го наблюдавате
СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Норич: Крул, Янулис, Кабак, Ханли, Аарънс, Гилмор, Маклийн, Руп, Плахета, Сарджънт, Пуки
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Магуайър, Линдельоф, Телеш, Фред, Мактомини, Бруно Фернандеш, Санчо, Рашфорд, Роналдо
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
В 14-ата минута Юнайтед получи правото да извърши директен свободен удар на чудесна позиция на границата на наказателното поле. Роналдо го отстъпи на Алекс Телес, защото бе по-удобна позиция за състезател с ляв крайник. Бранителят стреля и след рикошет в стената, топката се отклони в напречната греда.
В 37-ата минута Роналдо бе изведен и навлезе в наказателното поле, само че не от централна позиция. Португалецът се забави с изстрела, а по-късно бе затворен. Той излъга двама противникови играчи и в последна сметка си откри място за пукотевица, само че ударът му бе избавен от Тим Крул.
Секунда преди да изтече постоянното време на първото полувреме Хари Магуайър от доста сложна позиция в наказателното поле съумя да насочи удар. Топката съвсем трансферира Тим Крул и падаше под гредата му, само че стражът съумя да почисти в ъглов удар.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
В началните минути на втората част Норич сподели, че ще търси успеха. След като загатна с няколко рискови офанзиви към вратата на Юнайтед, в 57-ата минута Норич едвам не стигна до гол. Теему Пуки получи страховит пас, разсякъл защитата на Юнайтед, който незабавно изстреля към вратата на " дяволите ", само че Давид де Хеа избави тима си.
В 75-ата минута Манчестър Юнайтед въпреки всичко стигна до попадение. След центриране в наказателното поле Кристиано Роналдо бе фаулиран от неприятелски състезател, а съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана точно Кристиано, който прати Тим Крул в другия ъгъл и изведе Юнайтед напред - 0:1!
ПРЕДИ СРЕЩАТА:
След уволнението на Оле Гунар Солскяер " алените дяволи " усъвършенстваха резултатите си: направиха еднакъв с водача Челси на " Стамфорд Бридж ", а по-късно поредно победиха Арсенал и Кристъл Палас. Сега възпитаниците на Ралф Рангник се изправят против последния в подреждането Норич, който от три мача няма победа.
Последната среща сред тези два тима бе през лятото на 2020-а, когато след продължения Юнайтед в профил Норич от ФА Къп. Преди това " дяволите " имаха три победи против " канарчетата ". Единсон Кавани и Пол Погба са контузени в отбора на " алените ", а Рафаел Варан, Антони Марсиал, Арън Уан-Бисака и Неманя Матич са под въпрос.

Източник: sportlive.bg