Талантите на Лудогорец изиграха силен мач и успяха да победят

...

Лудогорец 2 с впечатляващ мач като гост, свали Етър от върха

Талантите на Лудогорец изиграха мощен мач и съумяха да победят Етър с 2:1 като посетител. По този метод "орлите " смъкнаха от върха на Втора лига днешния си конкурент.

“Орлите” стигнаха до триумфа през първата част, когато паднаха и двете попадения за гостите. Алекс Луканов откри, а Илкер Будинов удвои.

През втората част "виолетовите " пробваха да наложат сериозен напън и имаха своите положения за гол, като удариха две греди. Това обаче отвори пространства за бързите контраатаки на "орлите ". След такива Георги Чукалов, Кристиян Райчев и Владислав Найденов бяха покрай трети гол за Лудогорец, само че не съумяха да поразят задачата. Етър стигна до почетния гол в 87-та минута, когато се разписа Мариян Йорданов.

Така Етър към този момент не е на върха на класирането. Търновци и Хебър имат идентичен актив от точки - 43. Третият Спартак (Варна) е единствено на точка от водачите. Миньор (Перник) пък е на четвърто място с 40. Дубълът на Лудогорец от своя страна е на шеста позиция в 36 пункта.

"Спечелихме с помощта на изключителната дисциплинираност в играта ни. Тактическият ни проект да разчитаме на контраатаки сработи добре. Поздравявам момчетата за мощния мач и себераздаването от първата до последната секунда на игровото време ", разяснява след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

Етър 1:2 Лудогорец II

0:1 Алекс Луканов (35)

0:2 Илкер Будинов (42)

1:2 Мариян Иванов (87')

Етър: Христо Иванов, Даниел Младенов, Здравко Запрянов, Ивей Натаниел, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Мартин Петков, Николай Дичев, Николай Янков, Николас Фемия, Калоян Митев

Лудогорец II : Владимир Русанов, Методий Стефанов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Петър Георгиев, Цветослав Петров, Алекс Луканов