Световният номер 2 Данийл Медведев се класира за полуфиналите на

...

Медведев на полуфинал в Мелбърн с феноменален обрат

Световният номер 2 Данийл Медведев се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Австралия, откакто победи канадеца Феликс Оже-Алиасим с 6-7(4), 3-6, 7-6(2), 7-5, 6-4 в извънредно оспорван четвъртфинален конфликт на шампионата.

Руснакът, който игра край в Мелбърн предходната година, трябваше да отрази мачбол в четвъртия сет, преди в последна сметка отново да се наложи след пет сета и близо пет часа борба на Род Лейвър Арина. 21-годишният Оже-Алиасим стартира решително дуела и диктуваше събитията с мощния си форхенд, като съумя да се наложи в тайбрека на първия сет със 7-4. Във втората част канадецът осъществя един пробив, който му бе задоволителен, с цел да дръпне с два сета. В третия сет нямаше пробиви и се стигна до нов тайбрек, като този път Медведев надви със 7-2. Четвъртата част също бе доста равностойна, като при резултат 4-5 Медведев отрази един мачбол със мощен първи сервис, след което взе три следващи гейма и вкара дуела в решителен пети сет. В него руснакът стигна до ранен пробив и по-късно удържа преднината си, с цел да затвори мача след четири часа и 42 минути игра.

Статистиката от срещата сподели колкото равностойна е била борбата, като двамата завоюваха идентичен брой точки - по 182, само че опитът и класата на Медведев му помогнаха да вземе по-важните точки.

По този метод Медведев реализира втори поврат от 0-2 в кариерата си, а в петък ще се изправи против четвъртия в международната класация Стефанос Циципас, който по-рано през днешния ден записа чист триумф над Яник Синер.
Свързани вести Навратилова изригна: Australian Open капитулира пред Китай! Григор отпадна от Australian Open след уникалана драма в четири сета Джокович е кралят на Australian open - девета титла
Източник: marica.bg