Стопкадър ДИЕМА СПОРТ, vbox7.comЛудогорец загуби за втори път в София

...

ЦСКА 1948 нанесе втора загуба на Лудогорец

Стопкадър ДИЕМА СПОРТ, vbox7.com

Лудогорец загуби за повторно в София през този сезон, откакто първо отстъпи пред Славия с 0:1.

ЦСКА 1948 нанесе втора загуба на Лудогорец в efbet Лига. „ Червените ” се постановиха с 2:0 над „ орлите ” на стадион „ Витоша ” в Бистрица, където към този момент ще домакинстват. Срещата беше от 15-ия кръг на шампионата.

Разградчани останаха с човек по-малко още в 8-ата минута, когато Оливие Вердон беше изпъден. В 48-ата минута Ивайло Чочев откри резултата, а в 81-ата минута Георги Русев оформи крайното 2:0. Гостите дадоха две жертви, откакто Бърнард Текпетей и Сисиньо напуснаха с травми.

С триумфа ЦСКА 1948 прекъсна серията си от три следващи провали. Възпитаниците на Николай Киров събраха 14 точки и излязоха на 10-о място. Лудогорец е водач с 33 точки.

В 5-ата минута Оливие Вердон спря с ръка извеждащ пас към Георги Русев, който щеше да се озове очи в очи с Кристиян Кахлина. Първоначално основният рефер Георги Димитров сподели жълт картон на национала на Бенин. След намесата на ВАР съдията промени решението си и изгони бранителя с червен картон. От последвалия директен свободен удар Ивайло Чочев стрепя рисково над вратата.

След изгонването на Вердон Шакил Пинас застана до Игор Пластун в сърцето на защитата, а Бърнард Текпетей заигра като ляв бек. " Орлите " продължиха да са по-активният тим, макар че са с човек по-малко на терена. В 33-ата минута Бърнард Текпетей получи контузия и бе сменен от Жордан Икоко.

В 42-ата минута ЦСКА 1948 беше покрай гол. Марио Топузов получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Чочев беше оставен самичък. Националът насочи удар с глава, само че над вратата.

Три минути след почивката " алените " поведоха. Ангел Бастунов смъкна с глава центриране на Галин Иванов от корнер на далечната греда. Ивайло Чочев овладя на гърди и насочи удар в левия ъгъл, при който Кахлина нямаше какво да направи.

В 54-ата минута домакините можеше да вкарат втори гол. Първо Кахлина увисна при центриране отдясно, само че Бастунов не съумя да засече във вратата. Секунди по-късно още веднъж Бастунов бе открит с центриране, само че нападателят стреля едва около вратата. Десет минути по-късно вратарят на Лудогорец сподели забележителен инстикт и с една ръка мазета подъл удар от границата на наказателното поле на Галин Иванов. При добавката Крум Стоянов стреля в навън.

В 81-ата минута Георги Русев постави точка на разногласието. " Орлите " сбъркаха при изнасянето на топката. Симеон Петров лиши и откри Чочев пред наказателното поле. Халфът насочи тежък удар, който Кахлина мазета. Кълбото се озова в Емил Мартинов отляво, който пусна паралелен пас, хърватският пазач опита да се намеси, само че Русев от метър-два нямаше по какъв начин да сбърка. Малко по-късно Крум Стоянов стреля от въздуха, само че над вратата, написа gobg.bg.
Източник: petel.bg